Trzy punkty zostają w Wielkanocy !

W 18 kolejce "B" klasy Spartak podejmował na swoim terenie drużynę LKS Polanowice. Na początku spotkania przeważali gospodarze. W 5 minucie z 14 metrów głową strzelał Orczyk, niestety jego strzał był minimalnie nie celny. Chwilę później z rzutu rożnego dośrodkowywał Sosnowski do piłki najwyżej wyskoczył Kornobis ale jego uderzenie nie wpadło do bramki. W 20 minucie zawodnik gości przedryblował kilku naszych zawodników oddał strzał ale Wacławik obronił jego strzał. Nie długo po tej akcji kapitalną interwencją popisał się bramkarz Spartaka a dobitkę z linii wybił Satora. W 28 minucie zawodnik z Polanowic zagrał w pole karne prostopadłą piłkę do kolegi z drużyny, gospodarze próbowali za wszelką cenę ją wybić, bramkarz oraz obrońca Spartaka zderzyli się na piątym metrze, piłka przetoczyła się obok nich a zawodnik gości skierował piłkę do pustej bramki. Drużyna z Wielkanocy próbowała odrobić straty, na bramkę strzelali Grzywnowicz, Orczyk, Kornobis oraz Będkowski ale ich strzały bronił bramkarz gości. Do przerwy 0-1. W drugiej połowie Spartak odrobił straty. Sosnowski z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Będkowskiego a ten umieścił piłkę w siatce. W 60 minucie na boisko wszedł Pardała zmieniając Orczyka. W 65 minucie drugą bramkę strzelił Będkowski ale sędzia odgwizdał spalonego... którego nie było. Chwilę później groźnie na bramkę uderzali Sosnowski, Będkowski i Grzywnowicz. W 77 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Sosnowski a bramkę na 2-1 strzelił Kamil Kornobis. Radość gospodarzy nie trwała długo. Złe wybicie pomocnika Spartaka utworzyło sytuację sam na sam zawodnikowi z Polanowic który oddał strzał z 7 metrów, piłka odbiła się od dwóch słupków a kolega z drużyny dobił jego strzał. Było 2-2. W 90 minucie Będkowski dośrodkował w pole karne a Grzywnowicz strzelił zwycięskiego gola. Sędzia doliczył 2 minuty do podstawowego czasu gry. Goście mieli rzut rożny, wszyscy zawodnicy z Polanowic znaleźli się w polu karnym Spartaka, nawet bramkarz. Zawodnik gospodarzy wybił dośrodkowanie z pola karnego a Kamil Kornobis oddał strzał z połowy boiska lecz to uderzenie minimalnie minęło słupek bramki. Kilka sekund później zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra. Drużyna z Wielkanocy wywalczyła 3 punkty i oddala się od strefy spadkowej. Spartak - Polanowice 3-2